Budapest key places

travel

18.10.17

K Když se řekne travel guide, představím si článek o random městě, kde se po kouscích dočtete věci jako “kde bydlet”, “jaké památky vidět”, “kam zajít na oběd”, “kam zajít na večeři”, “kde čůrat” a podobně.
Pokud tu nejste poprvé, tak už vám muselo dávno docvaknout, že celá tato moje online záležitost bude jedna velká easy-peasy věc. Pokud budu mít chuť psát nějaký román, tak budu, ale standardně si to asi spíš nechám na knížku. Klíčem VD jsou určitě fotky, ne text. Proto ten design, proto ten název – proto tohle všechno a přesně takhle. K tomu se dostanu později v dalším článku, protože mi tady pořád chybí nějaká ta dojemná část jakože “proč”. Proč tohle celé.

 

Asi už jste pochopili, že i reporty z cest chci podávat trošku jinak. Nebudu vám tu psát kompletní návod na město, protože ad 1) je to dle mého totální nesmysl, ad 2) vaše cesty byste měli tvořit dle svého – to je na cestování to krásné.
Pokud teda hledáte jen rychlé tipy na vyplnění nějakého času stráveného v daném městě, budou se vám tyto články líbit a hodit.

 

Dejte mi vědět, jaká fotka nebo tip vás zaujal.
♥︎

 

 

KONYHA, Madách Imre út 8.

Jedna kavárna, která mě v Budapešti doopravdy chytla za srdce? Na tisíc procent Konyha. Nebudu se zmiňovat o skvělé kávě a dobrém pivu, ale to místo je prostě kouzelné a stojí za návštěvu. Už jste ji určitě viděli na mém instagramu. Asi to nebude to pravé pro milovníky ultra moderních kaváren, ale já si užívám i dřevo, staré židle a pokojovky, protože hledám atmosféru, a tu Konyha určitě má. A to dokonalou.

 

 

VAJDAHUNYAD CASTLE, Vajdahunyad sétány

Budapešťský hrad je spojený se zoologickou a botanickou zahradou kousek za Heroes’ square. Velmi důležité místo a vlastně celý komplex, i když trošku špinavý. Ale jde tady dobře nasát ta pochmurná atmosféra Budapeště, kterou byste třeba po Fashion Street hledali jen těžko.
Vřele vám doporučuji se vyhnout obcházení hradu zadem zpět do centra po Paál László út – nevím tedy jak v chladnějším období, ale v letním střet s feťáky v jejich stanových příbytcích zaručen.

 

 

VÁR-HEGY (HRADNÍ VRCH), Sikló utca

Výhled? Na Sikló utca nasedněte do Budavári sikló lanovky a nechte se vyvézt na Hradní vrch, kde máte celou Budapešť doslova jako na dlani. Nejde jen o Budínský palác, ale o celé středověké město. Nádherná záležitost, ale počítejte s tím, že se celkem nachodíte – není to tak malinké, jak se může na mapě zdát.

 

 

HOUSE OF PARLIAMENT, Kossuth Lajos tér 1.

Jedna budova, kterou potřebujete vidět. Budapešťský parlament mi přijde dokonce krásnější než ten londýnský. Je to jedna z čistějších částí Budapešti a pokud k parlamentu půjdete podél Dunaje, zařídíte si tím nezapomenutelnou procházku. A když už jsme u Dunaje, určitě běžte na vyhlídkovou večerní plavbu. To prostě musíte. Přes den to podle mě nemá takový smysl, ale večer, kdy celá Budapešť krásně září, je to vážně nádhera.

 

 

BUDAPEST EYE, Erzsébet tér

Naopak Budapest Eye není tak super jako London Eye, ale přesto stojí za to. Jede to sice poměrně rychle a jízda je krátká a drahá, ale já si to užila i tak. Jen teda ceny občerstvení ve stáncích pod kolem jsou hodně přestřelené a přijde mi zbytečné si tam cokoliv kupovat. Běžte raději o pár uliček dál na pořádné jídlo do pořádné restaurace. V centru jich je mraky.

 

A protože jsem si z Budapeště kromě hromady dojmů dovezla i hromadu fotek, můžete čekat ještě jeden článek věnovaný konkrétně vibu tohoto města, který dělá z Budapešti takové “město ne úplně pro každého”. Tam zároveň najdete i zbytek random fotek a tím bych prozatím Budapešť a letošní trojku velkoměst uzavřela. Pokud by vás zajímalo, která města jsem navštívila jako dvě předchozí, dolů v odkazech na další články je najdete.

 

Szia ♥

 

MAK
01.01.18
Two days in Kraków
13.08.17
Vienna weeknd ~ 2
28.07.17